دسترسی سریع
اسلایدر گالری تصاویر
پوستر
Poster
اخبار سایت
منتخبان نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی مشخص شدند

معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: اثر "سواری نماند از بزرگان و خرد" کاری از افشین باقری، اثر "روشن تر از آسمان" کاری از فاطمه نمازی و "مرگ رستم" اثر سید طاهری موسوی از میان 307 اثر رسیده به دبیرخانه توانستند به ترتیب رتبه نخست تا سوم نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی را به خود اختصاص دهند.

1399/10/29 بیشتر بدانید ...

شاهنامه فردوسی می تواند در هویت یابی نسل های تازه موثر باشد

داور دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: دوسالانه ملی شاهنامه می تواند توجه هنرمندان و مخاطبان بیشتری را متوجه این میراث تاریخی و ملی کند و بر مسئله هویت شناسی و هویت یابی نسل های تازه موثر باشد

1399/09/05 بیشتر بدانید ...

بازتاب خلق آثار هنری در حوزه شاهنامه باید به معرفی بیشتر آن منجر شود

دبیر دو سالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: هنرمندان زیادی در رشته های مختلف از جمله نقاشی، تئاتر، مجسمه سازی، ادبیات، تصویرگری و دیگر شاخه ها برای خلق اثر هنری از شاهنامه فردوسی الهام گرفته اند که امیدواریم بازتاب خلق این آثار سبب معرفی هر چه بیشتر آن در بین مردم شود.

1399/09/01 بیشتر بدانید ...

هنرمندان برای خلق اثر باید با شاهنامه انس بگیرند

دبیرادبی دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: معتقدم که هنرمندان باید در جلسات شاهنامه خوانی شرکت کنند و این کتاب را بخوانند تا با ایجاد انس و الفت نسبت به این کتاب اقدام به طراحی و خلق اثر کنند.

1399/08/29 بیشتر بدانید ...

انتخاب ۶۴ اثر در نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی

۶۴ اثر در نخستین دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی  مورد انتخاب هیات داوران قرار گرفت.

1399/08/28 بیشتر بدانید ...

جای خالی جشنواره های هنری با موضوع فردوسی و شاهنامه در کشور به شدت احساس می شود

داور دوسالانه نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: جای خالی جشنواره های هنری با موضوع فردوسی و شاهنامه در کشور به شدت احساس می شود و برای ایجاد سواد هنری ادبی در کشور می توان از این منبع غنی به بهترین نحو استفاده کرد.

1399/08/27 بیشتر بدانید ...

شاهنامه فردوسی یک گنجینه بزرگ است/ به درستی از شاهنامه استفاده نکرده ایم

داور دو سالانه نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: شاهنامه یک گنجینه بزرگ است که اگر در اختیار هر تمدن، قوم و ملت دیگری بود حتما از آن به روش های متعدد و تاثیرگذار استفاده های هنری، تبلیغاتی و اقتصادی می شد ولی متاسفانه در سال های اخیر نسبت به این اثر فاخر در کشورمان کمتر پرداخته شده است.

1399/08/25 بیشتر بدانید ...

شاهنامه فردوسی یک اثر زنده است که تکراری نمی شود

داور دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی گفت: شاهنامه فردوسی جزء منظورمه های اسطوره ای کشور ماست که در طول تاریخ دچار قدمت نشده، یعنی هر روز در جریان و زنده است و هیچ وقت تکراری نمی شود. 

1399/08/25 بیشتر بدانید ...

نخستین دوسالانه نقاشی شاهنامه فردوسی در مشهد برگزار می‌شود.

نخستین دوسالانه نقاشی شاهنامه فردوسی در مشهد برگزار می‌شود.

دبیر این دوسالانه در گفت‌وگو با خبرنگار ما ضمن اعلام این مطلب می‌گوید: دوسالانه ملی نقاشی شاهنامه فردوسی با هدف بازنگری و توجه به اثر شاهنامه برگزار می‌شود.

1399/06/10 بیشتر بدانید ...

خبرجشنواره

معاون فرهنگی و هنری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: اولین رویداد دوسالانه ملی نقاشی «شاهنامه فردوسی» با محتوای شاهنامه برگزار می‌شود.

1399/05/28 بیشتر بدانید ...

  امروز : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
  شمارش معکوس تا پایان رویداد
  ثانیه
  دقیقه
  ساعت
  روز

  برگزارکننده
  برگزار کننده
  حامیان رسانه ای
  اطلاعیه ها